Kommunikációs gyakorlat

Kommunikációs gyakorlat

Médiaműfajok és szövegek

2016. március 26. - MMI Kommunikációs gyakorlat

A tömegkommunikáció célja, hogy minél több információt minél szélesebb réteghez juttasson el. De ezt az információt egy szép és megfelelő csomagolásba kell beletenni, hogy a befogadó nyitott legyen rá, meghallja és a sajátjának érezze. Ebben vannak segítségünkre a médiaműfajok, hiszen ezek alkotják…

Tovább

Az elaboráció valószínűség modellje

Újfajta jelenség a mai modern világban, hogy az egész információs társadalom ránk helyezi a nyomást, miszerint muszáj információt szereznünk mindenről és mindenkiről, ezzel csökkentve a minket körülvevő bizonytalanságot. Ilyen az emberi ismerkedés is, amikor két idegen egymással szemben áll és…

Tovább

Tömegkommunikáció hatása

A mai modern társadalomban talán az információ az egyik legértékesebb dolog. Az üzleti és politikai élet valamint a folyamatosan fejlődő high-tech iparnak köszönhetően mind az információ mennyisége, mind áramlásának sebessége folyamatosan növekszik.  Az okos eszközök és az internet penetráció…

Tovább

A média szerkezete

Kommunikációs normák és kritériumok a média szerkezeti szintjént értelmezve

Mindannyian egyetérthetünk azzal az állítással, hogy a média napjainkban óriási befolyással és hatalommal bír – nem véletlen, hogy a „negyedik hatalmi ágként” is szokás emlegetni. Ebből kifolyólag legitim elvárás, hogy a tömegmédiának meg kell felelnie a külső társadalmi környezetnek, és a közjót…

Tovább

Transzmissziós modell újragondolva: Westley és MacLean modellje

Bruce Westley és Malcolm S. Jr. MacLean 1957-ben fejlesztette ki tömegkommunikációs modelljét. Ők vezették be a kommunikátor fogalmát, ami náluk nem az újságírót jelenti, hanem azt a személyt, aki az újságírók felé érdekeket közvetít. Tehát ők a kommunikátorokat, mint az intézmények képviselőit…

Tovább
süti beállítások módosítása